Tuğrul Büyükçopur Anısına

Tuğrul BüyükçopurSevgili Rehberimiz Tuğrul Büyükçopur’u uğurladık.

Şanssız bir kaza sonucu aramızdan ayrılan rehberimiz için üzülüyor ancak onun gökyüzünde mutlu olduğuna inandığım için seviniyorum. Kendisinden Reiki enerjisini ondan tam bir sene önce 23.02.2008 tarihinde aldığımda da pırıl pırıldı aynı hatırayla bundan sonrasında da kalbimde öylece yaşayacak. Güç seninle olsun Üstad. Aynı yoldan devam edeceğim.

Reklamlar

11 thoughts on “Tuğrul Büyükçopur Anısına

 1. Nadir zamanlarda, nadir insanları ışığa götüren sevgili ışık varlığı rehberimiz Tuğrul Büyükçopur’u elim bir kaza sonucu kaybetmenin acısını tüm sevenleriyle paylaşıyorum. İlk deeksha dersine gittiğim zaman yüzündeki kocaman gülümsemesiyle beni karşılaması ve kucaklaması bana verdiği ilk dersti. Şaşkınlığımı o da dile getirerek “herkes kucaklamayı unuttu bizler hatırlatmalıyız” diyerek kucaklaşmanın sevginin, güzelliğin daha doğrusu ışığın önümüzde parlamasını ve ışık olmamızın yolunu öğretti. Yolunda yürümeye devam edeceğiz, bize bıraktığın tüm öğretilerin mirasçıları olarak seni sevgiyle uğurluyor, önünde saygıyla eğiliyoruz.

 2. Güzel insan …. Işıl ışıl gülen göz içleri .. Enerjisi ile kaz dağlarında Deekşa semineri sırasında tanımaktan mutlu olduğum bu ışık ustasını kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim … Ama biliyoruzki hiç bir ışık karanlıkta barınmaz …. Tüm öğretileri yaşamda rehber ışığı ışığımız olarak bizlerde o ışık yoluna gidene kadar kalacak bizde … Nur kal daima ….

 3. Hersey o kadar tuhaf ki……
  Hiç tanışamadık, çünkü ben bir türlü seminerine katılamadım, hep kendime bahaneler uydurdum.
  Ve şu anda öğreniyorum ki artık çok geç. Hayatta bazı seyleri ertelememeyi öğrenirim umarım.
  Tanımamış olmama rağmen bir şeyler eksildi içimden.

  Sevenlerine sabır diliyorum Allah’tan.
  Işıkla dolsun, ışık kalsın daima…

 4. Sevgili Tuğrul,
  ilk kez yanılmıyorsam 2007 sonlarında deeksha enerjisine uyumlama seanslarından birinde tanımıstım seni. Sonra 2-3 seansa daha katılmıstım. Bizleri kırmadın Bursa’ya geldin. Baska dostlarını kırmadın baska illerdeki diger dostlarına deeksha vermek için gittin.
  Sanırım diger taraftakilerin de sana ihtiyacı oldu.. müsadenizle dedin, ve gittin….
  Olmadı be usta, keske minik Tomurcu’gunu kucaklayıp da gitseydin…
  Daima gülümseyen hayalinle kalbimizde olacaksın…
  Nur içinde, ısıkla ve huzurla…
  Yolun açık olsun

 5. Büyülü ellerinden şifa aldığım seni tanıdığım için çok mutluyum. İki gün evvel dersine gelicektim üşendim haftaya giderim dedim artık orda görüşmek üzere hocamm.. Erkenden ayrıldığın için çok üzüldüm ama elbet bir bildiğin vardır. Yolun açık aydınlık olsun…

 6. 2004 yılının Haziran ayıydı Koç.net A.Ş. Satıştan sorumlu bir yönetici ile karşılıklı oturmuş kahve içiyorduk, Soyismini garip bulmuştum, ilk tanışmamız dı çok konuştuk , sonraları kendisiyle çalışmalarımızda ortak 2 yılımız dolu dolu geçti.. Hindistan’a gitmesi ve işi bıraktığı yıl sanırım 2006 sonlarıydı. 2008 e kadar bir görüşme boşluğu var dı ! 2008 de sigorta sektörünün çok yeni bir işi ile yeniden karşılıklı oturduk birlikte çalışma kararı aldık.. son 3 , 4 ay boyunca hafta da 2-3 kez birlikte bir çok konuda görüşmelerde bulunduk. Hiç bana sıkıntılardan ya da sıkıntılarından bahsetmedi. Ortak çalışma içinde olduğumuz sigorta işinde ona söz verdiğim işler vardı … Öylece kaldı … Sevgi dolu insanları Tanrı Dünya da bırakmıyor.. Onları hakettiği yere alıyor yanına cennetine alıyor .. Tuğrul da onlardan biriydi. Erkenden gitti .. Giderken bizlere Oğlunu bıraktı .. Onun anısına sahip olmak için şimdi birşeyler yapılıyor.. Sizlerden Tuğrul Konusunda bazı yapılacakları takip etmenizi ve destek vermenizi istırham ediyorum.. Sadece Sevgi ve anmak yetmiyor… Birlik ve beraberlik içinde bize verilen emanete sahip olalım birlik olalım.. Tuğrul için birlik zamanıdır.

 7. Sevgi, ışık ve huzur kaynağı, güzel insan… Sevgili Tuğrul, son deeksha uyumlanmamda seni çok özledim o yüzden geldim demiştim… her zamanki gibi gülümseyip kucaklamıştın beni… biliyorum ki seni çok özleyecek ve ışığını, sevgini, gözümü kapatıp gülümsemeni düşününce; sakin, huzur dolu bilge sesini duyunca hissedicem…biliyorum ki o güzel ruhun beden tapınağına uzun zaman sığamayacak kadar büyüktü, biliyorum ki dilediğin yerdesin, biliyorum ki seni çok özleyeceğim, seni tanıyan herkes gibi…
  sevgiler…

 8. Gecenin bir vakti aklıma düştü, yıllar yıllar vardır ki görmediğim haber almadığım, 1994 yılında çalıştığım bir yerde tanıştık, hemen kaynaştık, IQ sü yüksek bir insan, girişimci bir insan, konularımız ortak bilgisayarlar, yazılımlar, yeni fikirlerdi… Çok iyi bir pazarlamacı, pazarlamacıdan ziyade halkla ilişkiler uzmanıydı, ekipte popüler bir satıcıydı, ses tonu yumuşak, yavaş konuşan SOFTPOWER bir insandı, ekip içinden yetişip müdürlük yapmış biri olarak yönü hedefi hep yukarı hep ileriydi. İlk bilgisayarımı aldığım yıllardı, ve bana 7 Disketlik AMIPRO word processor yazılımını vermişti, ilginçtir hala saklarım.. 7 disket hala durur. Kendisinden sonra müdürlük yapma sırası bana geldiğinde evini açma nezaketinde bulunmuştu. İnsanlar ölmez. Yıllar sonra bir gece yarısı kendisini düşünüp buraya yazacağımdan haberim yoktu. Ama ışık insanı olduğu kesin, insan kendini aydınlatmakla yetinmemeli çevresini de aydınlatmalı, Tuğrul Büyükçopur.. Bu gece seni düşündüm, demek ki bir yerlerde sen de beni düşünmüş olmalısın kardeşim.. O gün nasıl sohbet muhabbet ettiysek, hala aklımda.
  Kendisine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Kardeşini ve bir çok yakınını kaybetmiş biri olarak şu an itibari ile bir yakınımı daha kaybetmiş hissediyorum. Nur içinde yat..

  Geçip giden zamanları
  Bir yerlerde bulsak
  Sonra üzülsek
  Üzüldüğümüze üzülsek
  Gözyaşlarımıza dalıp dalıp
  Yitiklerimizi hatırlasak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s