Reiki’nin Ruhsal Yaşam Kuralları

REİKİ’nin RUHSAL YAŞAM KURALLARI

 

reiki-21- Özellikle bugün öfkelenme.. Özellikle bugün özgür ve mutlu ol.

Öfke yaratan kişi ya da durum sizin kızgınlık düğmenize basar ve üzerinizde kontrol sahibi olur. Her karşılaştığınız kişiyle enerji alışverişinde bulunursunuz, her iki taraf da bu karşılaşmadan memnun ve huzurluysa enerji akışı sağlıklı ve doğaldır.

Huzursuz bir karşılaşmada duygularınızın kontrolünü kaybeder ve sinirlenirsiniz, karşınızdaki sizin enerjinizi düşürür.

 

Sizi başkaları kızdırdığında gülümseyin ve içinizden ‘enerjimi almana izin vermeyeceğim’ diyin. Kendinizi iyi hissedeceksiniz. Öfke bir duygu seçimidir ve yapıcı olmaktan uzaktır. İçimizde öfke duyduğumuz zaman, bu duygunun derinine inmeli ve nedenini anlamaya çalışmalıyız. O anda harekete geçen enerjinin altında saklı olan niyet anlamlı bir harekete dönüştürülürse, öfke ya da kızgınlık durur.

 

Öfkenin asıl nedenini çözmek önemlidir. Korku genellikle öfke ile bağlantılıdır, korktuğumuz nedenlere tepki gösteririz veya yaşadığımız olaylara, kimliğimizin hangi bölümü bilincimize daha yoğun yüklenmişse onu aksettiririz.

 

Fiziksel düzeyde öfke duygusu, karın bölgesinde ağrılara ve sindirim bozukluklarına sebep olur.

Bir elinizi üçüncü göz çakranıza diğerini kök çakranıza koyarak pozitif olumlamalarda bulunun.

 

2- Özellikle bugün endişelenme, tasalanma.. Özellikle bugün sevinç duy, neşeli ol.

Endişe duygusuyla başa çıkabilmek için hayatta bir takım zorluklarla karşı karşıya olduğumuz gerçeğini kabul etmemiz gerekir. Karşınıza çıkan zorluklara verdiğiniz tepkiler hayatınızı belirler. Olaylara endişelenerek tepki veriyorsanız, bütün dengenizi bozmayı seçmiş olursunuz. Bu tür olayların size bir şeyler öğretme şansını verdiğini düşünürseniz, duygularınızı yıpratmaktan korur daha mutlu bir hayata sahip olursunuz.

 

Bilinçaltı, olayların tehlikeli, acı ve rahatsızlık vereceğine inanır ve nasıl bir çare bulacağını bilemez. O zaman endişe duyarız. Neden korktuğumuzu bilirsek, problemi çözeriz.

Endişe, dengenin bozulmasına kök çakranın bloke olmasına neden olur. Bloke olan kök çakra stres ve kaygı duygularını körükler. Her gün mutlu olmak için kendinize zaman ayırın.

Bir elinizi kalp çakranıza, bir elinizi kök çakranıza koyun. Reiki; zihin, beden ve ruh dengenizi düzenleyecektir.

 

3- Özellikle bugün ekmeğini dürüstçe kazan.. Özellikle bugün dürüst ve çalışkan ol.

Dürüstlük herkes için farklı bir kavram olsa da, burada asıl olan kendimize karşı dürüst olmamızdır, kendinizden birşey çalmayın. Başkalarına yardım etmek yeteneğiniz var fakat kullanmıyorsanız, size sunulmuş olan bir hediyeyi yok sayarak kendinizden çalmış oluyorsunuz. Ayrıca ihtiyacı olanları bundan mahrum ederek onlardan da çalmış oluyorsunuz. Hayatınızı, en iyi yeteneğinizi olabildiğince dürüstce kullanarak yaşayın. Dürüstlük içinizde yaşar ve birilerinin görebileceği bir yere konmayı umursamaz.

 

Korku, hırs, kıskançlık, nefret, güvensizlik, sorumsuzluk gibi yakamıza yapışmış olan olumsuz duygular hayatımızı yönlendirirse bunlar; sevgi, dikkat, bilinç, sadakat, sabır gibi erdemlerle ulaştığımız şifa özelliklerimizi yok eder. Bu durumda ‘çok çalışmak’ maneviyat yolunda ciddi bir adım atmaktır.

 

Ruhsallık, günlük hayatımıza uygulanabiliyor, herkesin hayatına zenginlik katıyor, hayatımızı kazandığımız işlerimizle birlikte sürüyorsa anlamlıdır. Hayattaki ilişkiler ve her şey gibi, çalışmada ciddiye alınmalıdır.

Bir elinizi üçüncü göz çakranıza diğer elinizi göbek çakranıza koyarak bir süre beklerken, pozitif olumlamalarda bulunun.

 

4- Özellikle bugün sonsuz bereket için şükran duy.. Özellikle bugün müteşekkir ol.

Bilmeniz gereken tek şey evren bize her şeyi verir, ancak bunlar her zaman sizin istedikleriniz olmayabilir ama ihtiyacınız olanlardır. Hayatınızda büyümek ve öğrenmek için ihtiyacınız olan her şey karşınıza bir şekilde çıkar. Eğer bu gerçeği kabul eder ve kendinizi bu şekilde geliştirirseniz ruhsal olarak doğru bir yolda ilerlersiniz. Başınıza gelen aksiliklerden, karşılaştığınız problemlerden şikayet edeceğinize, bir an durun ve verilen mesajı alın, hayatınızda iyi olanları keşfedin.

 

Şükretmek bahşedilenin değerini anlamaktır. Şükretmek yürekten benimsendiğinde, ‘doğru olan şeylerin doğru zamanlarda’ bize geleceğini anlarız.

 

Yaşamın size sunduklarının değerini fark ettiğiniz ve maddi bağımlılık yaratan şeylerden uzak durduğunuz zaman zevk alacak ve teşekkür etmek için ne kadar çok şeye sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Bir elinizi üçüncü göz çakranıza diğer elinizi ense köküne koyarak dünya nimetlerine, size verilen zenginliklere şükredin.

 

5- Özellikle bugün yaşayan herşeye saygılı ve şefkatli ol.. Başkalarını kendin gibi sev.

Evren kurallarına göre ‘ne ekerseniz onu biçersiniz’. Sevgi yollarsanız size sevgi olarak geri dönecektir. Pozitif olun pozitif olaylarla karşılaşırsınız. Etrafınıza yaydığınız pozitif sevgi dolu enerjiler hayatınıza uyum ve barış getirerek çevrenizdeki canlılara iyi davranmanızı sağlayacaktır.

 

Şevkat,insanların genellikle sandıkları gibi fedakarlık değildir. Hatta sonuçta kendine hizmet eden bir mekanizmadır, çünkü veren kişiyi iyileştirir, yeniler.

 

Gerçek ruhsal sevgi herkesin iyiliğini ister. Sevgi ile yaklaşma, doğru olan zamanda bir gülümseme, kucaklaşma, güzel bir söz,yürekten gelen bir dilek veya anlayış… Bu Tanrı’yı başkalarında görebilmektir. Yaradanı her şeyde algılayabilir, kendimizi bir çok aynada birden görebiliriz. İçsel derinliklerinizde daha az ayrılık, daha çok birlik bulacaksınız.

 

Bir elinizi üçüncü göz çakranıza diğer elinizi kök çakranıza koyun. Bir süre sonra, bir elinizi boğaz çakranıza diğer elinizi kalp çakranıza koyarak, varolan tüm canlılara sevgi dolu, iyi davranacağınızı yineleyerek pozitif olumlamalarda bulunun.

 

Reiki’nin ruhsal yaşam kuralları daha mutlu bir yaşam için size rehberlik edecektir. Bu prensipleri uygulayabilmek için meditasyon yapın. Bu kurallar bilgeliğin armağanıdır. Her an’ı şuurlu olarak yaşayın.

 

Bu kurallar, davranışlarımızı düzeltmemiz ve gereksiz alışkanlıkları bırakmamız için verilmiş bazı öğütler olup, hayat hakkında daha çok düşünmemizi sağlamak amacıyla söylenmişlerdir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s