REİKİ:KUTSAL GÜÇ

REİKİ: KUTSAL GÜÇ

Kutsal Güç Reiki fiziksel, akli ve rastlantısal düzeyde tedavi uygular. Bir insan önemli bağlantıları görmeye başladığı zaman, reiki ile diğer tüm tedavi yöntemleri ve kutsal açıklamalar arasında seçim yapabilir. Bizim kavrayışımıza göre insanlar fiziksel beden olarak adlandırdığımız daha yoğun enerji alanları ve hassa düzenleyici enerji alanları (HDEA) olarak adlandırdığımız daha az yoğun alanlardan meydana gelir. HDEA ışık hızından daha hızlı ve aynı zamanda çok boyutlu insani koşulların yansımasından daha yavaş hareket eder. Bu HDEA’lar ışık boyutu hızından daha yavaş olan vücuda giren kozmik enerji hızından daha hızlı olan girdaplar ve duygusal, zihin ve fiziksel bedenin yapı ve işlevi için kalıplar olarak hareket eder. Fiziksel düzeyde bu HDEA’lar enerji yüklüdür ve sonuç olarak yararlı enzimleri, protein sentezleri ve hücre yenilemesini ortaya çıkaran DNA/RNA sistemi içerisinde iyi bir şekilde organize olurlar. Hücreler bölündüğünde ve düzgün çalıştığında salgı bezleri, organlar ve dokular da düzgün çalışmaya başlar ve kusursuz bir sağlığa kavuşuruz.

Bunun aksine HDEA’lar enerji kaybettiğinde, duygusal, zihinsel ve ruhsal stresten veya yaşam tarzı dengesizliklerinden dolayı zarar gördüğünde fiziksel işlev açısından zayıf kalıplar olarak hareket eder ve hastalanırız. HDEA’ların işleyişi, enerji kaybı ve düzensizlik,yaşlanma sürecidir ve  termo dinamiğin ikinci kuralı açısından kaybedilen enerji miktarını arttırır. Enerjinin arttırılması işlemi ve bundan kaynaklanan HDEA’ların düzeni gençleşme sürecidir. Bu bir tedavi sürecidir.

Termo dinamiğin ikinci kuralına göre bu enerji kaybının tersine dönmesidir. Reiki doğrudan enerjiyi arttıran ve sonuç olarak düzenli hale getiren HDEA’lara doğrudan evrensel yaşam gücü getirir. Bir başka deyişle Reiki enerji kaybı artışını tersine çevirerek yaşlanma sürecini de tersine çevirir. Bunu doğrudan ve dolaylı olarak HDEA’lar ile çakraları tekrar dengeye sokarak yapar. HDEA’lar ile çakralar düzene sokulmadığı zaman insanın vücudundan gelen evrensel yaşam gücünü engellerler. Bir kez düzene sokulduktan sonra enerji serbestçe hareket eder. Bu, enerji kaybını tersine döndürür ve böylece duygusal, zihinsel ve ruhsal düzeyde tedavi sağlar.

Bu açıklamalardan sonra, biz insanların dalgalanan bir dizi katı ve sıvı kristallerden oluşan insan kristalleri olduğumuz anlaşılacaktır. Uyumsuz ve negatif düşünceler veya duygular, kristalli yapımızda daha az titreşim yaratır, kutsal güç Reiki ile titreşim oranı en üst seviyeye doğru yükseltilir. O kadar güçlü hale gelirler ki, uyumsuzluk ve kötü düşünceleri fiziki ve zihinsel bedenimizden dışarı atarlar. Sadece onlarla dolu olmak yerine onları gözlemler ve serbest bırakırsak tüm sistemimizi terk ederler. Aynı sürecin meditasyonda da görüldüğü gözlemlenmiştir. Sistemimizin baştanbaşa kristalize olan yapısı daha titreşimli bir hale gelir ve evrensel yaşam gücü daha serbestçe hareket eder.

Yaşam enerjisi vücutta daha serbest dolaştıkça KUNDALİNİ için ruhen dönüştürücü enerjinin uyanması daha kolay bir hale gelir. KUNDALİNİ bir kez uyandırıldıktan sonra duygusal ve zihinsel engellerin uzaklaştırılması daha da hızlanacaktır. Reiki sadece tedavi etme yeteneğinin demokratikleşmesi değil aynı zamanda meditasyon yapmayanlar için bir düzeye kadar ruhani dönüştürme sunar, bu genelde meditasyon uygulayanlar için zaten var olan bir durumdur.

Hepimiz 21.yüzyıla doğru hızlı bir ilerleyiş içinde olduğumuzun farkındayız. Günümüzde ruhani farkındalığımız çok hızlı bir tempoda şekilleniyor. Modern yaşamda giderek daha çok insan bedensel ve zihinsel sağlığını iyileştirmenin doğal yollarını kullanma konusunda bilinçli hale geliyor. Modern bilim, zihin ve beden arasındaki ilişkinin doğruluğunu kabul etmektedir. Doğal iyileştirmeyle ilgili birçok metod arasında Reiki’nin kutsal gücü tüm Dünya’da uygulanan temel ve etkili metodlardan bir tanesidir. Reiki ne bir din ne de bir kültürdür. İmanla tedavi veya kara büyüde değildir. Evrensel iyileştirme enerjisini kullanan doğal bir tedavi yöntemidir.

Bu noktadan hareketle Dr.Mikao Usui’ye dünyamızın yaşadığı bu hızlı çağda Evrensel Yaşam Gücü Enerjisinin -Reiki- gizli yöntemini bize gösterdiği için çok müteşekkiriz. Reiki, sağlık durumu, dini koşullar, inanç veya yaş arasında fark gözetmeksizin koşulsuz olarak daima refah sunar. Kutsal Güç Reiki’nin bu büyük yaratıcısına kalbimizin derinliklerinden içten ve sonsuz  saygılarımızı bu platformda sunuyoruz.

Tüm bu bilgiler ışığında Doğum, Hastalık ve Yeniden Doğuş’un ve içimizdeki bilge yönleri yeniden keşfi işlemi ile bugün Reiki olarak bilinen sistemin-kutsal tedavi gücüyle eşit kapasiteye sahip olması pekte şaşırtıcı değildir.

Biz Dünyanın parçalarıyız ve biz suyun parçalarıyız

Biz ateşin parçalarıyız ve havanın parçalarıyız

biz metalin parçalarıyız ve tüm bu deneyimler şunu gösterir

Ben bu beden değilim ve ben bu yaşam değilim

Ben bu günün bu anı değilim

ben hafızanın bir anıyım

beni sev- herkesi sev

o her yerdedir

Yüce güç

Kutsal güç

Bütün, Kutsal ve Mutlak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s