Lotus-Mudra (Arınmışlığın Sembolü)

3029916923_417812c7ffKendinizi iliğinize kadar emilmiş, sömürülmüş, anlaşılmamış ya da yanlız hissediyorsanız bu Mudrayı uygulayın.

Kendinizi tanrısal güçlere açın ve neye ihtiyacınız varsa ve daha da fazlası size ulaşacaktır.

 

Sırf el kenarlarınızın ve parmak uçlarınızın birbirine değebileceği şekilde ellerinizi göğüsünüzün önünde birleştirin, bu Lotus çiçeğinin tomurcuğudur. Şimdi ellerinizi, açmaya hazırlanıyorsunuz, fakat serçe parmaklarınızın uçları ve her iki baş parmağınızın dış kenarları temasta kalıyorlar; artık diğer parmaklarınızı olabildiğince açabilirsiniz. Dört derin nefes alışı ardından ellerinizi tekrar tomurcuk halinde kapatıyorsunuz, şimdi her iki elinizin uzun parmaklarını, tırnak kısımlarından birbirine değdiriyorsunuz; sonra parmakların sırtını, ardından ellerin sırtını birbirine değdiriyorsunuz ve sonra ellerinizi bir süre bu şekilde asılı tutup sallayın ve rahatlatın. Bu hareketler sırasında parmaklarınız bir sonraki harekette biraz daha fazla aşağıya doğru uzanarak sarkıyor. Şimdi ellerinizi aynı yoldan geriye tekrar tomurcuk haline ve açmış çiçek şekline getiriyorsunuz. Defalarca tekrarlayın.

Bu Mudra, kalp çakrasını aittir ve kalp temizliğinin sembolüdür. Sevgi kalpte evindedir, dolayısıyla da iyilik severlik, yakınlık, iletişim ve bizler bunları temiz tutmalıyız ve hiçbir beklentimiz olmadan insanlara sunmalıyız, tıpkı açmış bir çiçeğin kendi çanağını böceklere sunması gibi. O onlar için besindir ve soğuk gecelerde sıcaklık verir. O, bundan dolayı böcekler tarafından tozlanmaktadır ve var olma amacını yerine getirebilmektedir. Bizler de birlikte yaşamakta olduğumuz insanlar ile az ya da çok birbirimize bağlıyız, iyi ve kötü günlerde ve birbirimize muhtacız. Fakat açmış olan çiçeğin bizler için bir mesajı daha var. O kendini güneşe açmaktadır, tanrısal ilkeye ve böylece ihtiyaç duyduğu her şeyi kendine armağan ettirmekte ve ona cömert davranılmaktadır, ona “ihtiyaç” duyduğundan fazlası verilmektedir.  Açmış çiçekler bizleri sevindirmektedir, çünkü onlar sevinci, tanrının yüzünü kendi içlerinde taşımaktadırlar ve yaymaktadırlar.

Kendinizi iliğinize kadar emilmiş, sömürülmüş, anlaşılmamış ya da yanlız hissediyorsanız bu Mudrayı uygulayın. Kendinizi tanrısal güçlere açın ve neye ihtiyacınız varsa ve daha da fazlası size ulaşacaktır.

Kalbinizde bir Lotus çiçeği (ya da bir nilüfer [su zambağı]) tomurcuğu bulunduğunu imgeleyin. Her nefes alışınızda çiçek biraz daha fazla açılıyor- ta ki tamamen açılıp tüm güneş ışığını içine dolduruncaya kadar. Her tarafını ışık, hafiflik, sıcaklık, sevgi, zevk ve sevinç sarıyor.

OLUMLAMA: Kendimi doğaya açıyorum; kendimi her insanın içinde bulunan iyiliğe açıyorum ve kendimi tanrısal olana açıyorum, biliyorum bana cömert davranılacaktır.

Mudralarla Şifa “Parmak Yogası”

Gertrud HIRSCHI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s