Seda Bağcan -Sunrise- Kalbinize Işık Tutacak Mantra Müziği

Fotoğrafta gördüğünüz ben ve  beyaz kıyafetli, dünya meleği Sayın Seda Bağcan. Kendisi ile tanışmak  ayrıca  mantralarını kendisinden dinlemek çok mutluluk verici bir deneyimdi…

Albümünü çok ciddi ve titizlikle hazırlanmış,  büyük emek ve çabanın enerjisi sizin kalbinizle buluşuyor. Hatta bu enerjiyi ayak tabanınızdan saç telinizin ucuna kadar  o kadar net hissediyorsunuz ki, uzun bir müddet bu enerjiyi yaşayarak hayata aksettirebiliyorsunuz.  Seda Bağcan  Şubat ayında müthiş bir anlaşmaya imza attı ve 2010 – 2011 yıllarında Tina Turner’la 2 ayrı mantra albümü hazırlayacak olmanın heyecanı içinde, kendisine buradan başarı ve sevgilerimizi iletiyoruz.  Sizlerin de bu harika performansı keşfetmenizi dilerim. Peki Seda Bağcan kimdir?

1969 Ankara doğumlu olan Seda Bağcan, orta öğrenimini fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi’nde yaptı, üniversite eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirerek tamamladı.

Müzik yaşamına çok küçük yaşlarda halasının hediye ettiği piano ile başlayan Seda Bağcan, ilk konser deneyimini, henüz 6 yaşındayken Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile verdiği konserle yaşadı. Yedi yaşında Ankara Konservatuarı değerli hocalarından; Prof. Dr. Muzaffer Arkan’dan piano ve armoni dersleri almaya başladı ve Ankara Müzik Derneği Çocuk korosu, Mustafa Apaydın yönetimindeki TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’ nda uzun seneler şarkı söyledi. Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu Benjamin Britain’ın ‘Bir Opera Yapalım’ operetinde ve çeşitli operalarda oynayan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da çeşitli pop ve jazz orkestralarıyla çalıştı, konserler verdi.

Türkiye’de Eurovision Şarkı yarışması elemelerine, Kuşadası Festivali’ne ve Altın Anten gibi müzik yarışmalarına katıldı. Seda Bağcan, üniversiteyi bitirince biomedikal (tıbbi elektronik ) mühendisliği dalında uzmanlaşarak, Türkiye’de ve Almanya’da Tıbbi Diagnostik alanının önde gelen şirketlerini kurdu ve yönetti.

Bu arada ailede ciddi bir rahatsızlığa çare bulma araştırmaları sırasında tamamlayıcı tıp yöntemleriyle tanışıp kendini bu alanda yetiştirmeye başlayan Seda Bağcan, Reiki masteri, Reconnection (Tekrar Bağlantı Şifası) uygulayıcısı, Signature Cell Healing (İmza Hücresi Şifası) öğretmeni, Deeksha vericisidir ve gerek Yurtdışı’nda gerek Yurtiçi’nde Şifa, Müzik ve Bilimin buluşması konulu workshop’lar ve seminerler veriyor.

İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını arttırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu “şifa, müzik ve bilim” den oluşuyor.

1990’lar dan bu yana Hatha Yoga, Ashtanga ve Jivamukti Yoga ve daha sonra Yogi Bajian’ın öğretisi olan Kundalini Yoga yapan ve Naam Yoga öğretmeni olan sanatçı yoga dersleri de veriyor.

Yoga etüd ve etkinlikleri süresinde mantralarla tanışan, mantra müziğiyle Türk ezgilerini buluşturma fikriyle yola çıkarak, son derece titiz bir çalışma sonucu bu albümü gerçekleştiren Seda Bağcan, 10 yıldır Almanya’da yaşıyor.

Cennetten gelen mantra müziğinin yeni yıldızı olarak mantra müziği dünyasında kabul gören sanatçının albümündeki tüm besteler kendisine ait.

Sunrise

Reklamlar

2 thoughts on “Seda Bağcan -Sunrise- Kalbinize Işık Tutacak Mantra Müziği

  1. Carlos Casteneda’nın sitesinde çamur gölgerle ilgili yazı hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum, sizde görebiliyormusunuz onları.

  2. Önce, görmüyorum şeklinde cevap vereyim. Ancak sezgisel olarak biliyorum. Yüksek benliğime sorduğumda, gölgelerin, dünya üzerinde yer alan insan zihin ağı olduğunu söylüyor. Yani düşünen insanların, düşünce aktarımlarının yapıldığı kollektif rüya alanı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s