VANADİNİT

Vanadinit

Vanadinit

Muhteşem bir güzelliği barındıran Vanadinit doğal taş kayacı; çalışmaların başarısı, dayanıklılık, topraklanma, yaratıcılık, disiplin, tutkuyu ve enerjiyi temsil eder ve destekler.

Vanadinit en güçlü topraklayıcılardandır. Ruhu merkezler. Özellikle uzun aktivite ya da ağır bir iş öncesi ayak tabanına tutulmasında fayda vardır. Böylece dayanıklılığınızı arttırır ve çok güçlü enerjiler alırsınız. Özellikle uzun süre idman yapmak zorunda olan sporcular ve konuşmacılar için kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerini sağlayacak yazılar yazmalarındaki engelleri ortadan kaldırır. Kişinin amaçları doğrultusunda çalışmasını ve amaçlarına ulaşmasına yardımcı olur.

Yorgun hissettiğinizde zamanlarda da enerji ve hareketlilik verir, bitkinliği alır ve durağanlığı kırar. Kişiye enerji ve tutku verir.

Vanadinit; kök çakra, solar pleksus ve alın (3.göz) çakrasını aktif hale getiren çok güçlü bir taştır. Bu çakraların organize bir halde çalışmasını sağlar. Dolayısıyla içinde bulunduğunuz ve geliştirdiğiniz enerjilerinizi dengeli kullanmanıza da yardımcı olur. Hedeflerimizi belirlerken en doğru kararları vermemiz için bize rehberlik eder.

Vanadinit taşıyan veya vanadinit ile meditasyon yapan kişi, hava durumundaki değişiklikleri hissedip tahminde bulunabilir. Ayrıca bu nazik sezgisel hissedişlerin gelişimi ile farkındalık yolunda büyürken korkularımızın yolumuza koyabileceği engelleri ortadan kaldırmaya da yardımcı olur. Bunun yanı sıra yaratıcı sezgisel vizyonları almamızda büyük etki eder. Bunun için yatağınızın başucunda bir parça Vanadinit kristali bulundurmalısınız. Bu meditasyonlarınızda da derinleşmenize yardımcı olacaktır.

Vanadinit

Vanadinit

Risk alma, gelecekten umutlu olma ve macera dolu eğlenceli bir hayat sürmesi konusunda kişiyi destekler. Aynı zamanda kişinin yaratıcılık, oyunculuk yeteneği ve merak gibi özelliklerini geliştirir.

Evinizde kasanızın yakınlarına veya cüzdanınıza koyduğunuz küçük bir vanadinit parçası paranızı korur.

Sağlık açısından dengeli hormon üretimini sağlar. Solunum sistemi, nefes alma zorlukları, astım ve mesane rahatsızlıklarında kullanılması tavsiye edilir.

Kristal Sistemi; Hegzagonal

Kristal Biçimi; Kısa-uzun prizmatik kristalli, bazen iğnemsi

Sertlik; 2.7 – 3

Renk ve Şeffaflık; Parlak kırmızı, kahverengimsi kırmızı, açık sarı-kahverengimsi sarı; çok nadir olarak beyaz ya da renksiz, şeffaf- yarı şeffaf

Parlaklık; reçinemsi

Element Özelliği; ateş

Bulunuşu; Galenit ve diğer kurşun içeren cevherleşmelerin oksidasyon zonunda oluşan nadir bir minareldir.

Reklamlar

One thought on “VANADİNİT

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s