4. Yoğunluk Algısı – Kasyopya Celseleri

Bu yazıda Kasyopya Celselerinden aldığım 4. Boyut ile ilgili bilgileri örnekleri ile düzenlemeye çalıştım. Yazıyı aslına uygun halde bırakmak için sorulan soru ve verilen cevapları bir noktada kesiştirerek, anlamını bozmayacak şekilde bir ifade kullandım.

Yine yazıda bazı tanımlamalar bulacaksınız. Örneğin Jupiter bir yıldız olarak kabul edilecek. Bu durum bilim adamları tarafından yanlış olarak yorumlanır. Çünkü onu bir gezegen sınıfına koyarız. Verilen kanallıkların anlamında ve söz diziminde özellikle değişiklik yapmadığımı ancak konuları biraz daha bütünselleştirdiğim için celse parçalarından okunabilir bir bilgi notu çıktığını tahmin ediyorum.

Boyut kavramı ile yoğunluk kavramı arasındaki ilişkiye bazı celselerde değinilmektedir ve boyutlar daha ziyade, “dikey” nitelikteki 7 bilinç “yoğunluğu” seviyesinin her birindeki sınırsız “yatay” gerçeklik dizilimleri gibiler.

Her yoğunluk, kendi altındaki yoğunlukları da kapsıyor, yani dördüncü yoğunluk, ilk üç yoğunluğa yeni bir yoğunluğun eklenmiş hali. Buna göre beşinci yoğunluk da, dördüncü yoğunluğun kendine dik açı yapan hali oluyor. Aynı şey altıncı yoğunluk ve Kasyopyalıların “Bir” olarak isimlendirdikleri yedinci yoğunluk için de geçerli. Tamamlanma noktası.

Birinci yoğunlukta, mineraller ve bitkiler var. Sınırlı bir varlıkları var. Ve çoğunlukla hayvanlar gelip onları yiyor. Kayaların, minerallerin ve bitkilerin, onlarla çeşitli şekillerde etkileşen hayvanlarla ilgili sınırlı bir anlayışı var. Bizim de daha düşük boyutlarla olduğu gibi daha üst boyutlarla olan etkileşimimizde realiteyi algılamamız çok sınırlı.

1’inci yoğunluk maddelerinin 3’üncü yoğunluktaki yansımalarını görüyoruz. 1’inci yoğunluğu kendini algıladığı gibi görmüyoruz. 4’üncü yoğunluktakiler de bizi bizim kendimizi algıladığımız gibi değil, 4’üncü yoğunluğa yansıdığımız şekilde görüyorlar. Örneğin kayalar birbirlerini algılayabiliyorlar. Bir kayanın algıladığı şeyi yorumlamamızın bir yolu yok.

Dördüncü boyut; üç boyutlu bir nesnenin kendine dik açılarla hareketi olarak tanımlanıyor. Örneğin 3B (B:Boyut) bir elmaya baktığımızda, 4B bir nesnenin yalnızca bir dilimini görmüş oluyoruz. Eğer elmayı gerçek 4B haliyle görseydik, tam olarak bu şekilde olmasa da kırmızı, tüpsü, sonsuza giden birşey görürdük.

Dördüncü yoğunluktan itibaren, bizim algıladığımız şekliyle zaman diye birşey yok. Bizim zaman algımız yalnızca ilk üç yoğunluk için geçerli. Bizim zamanda ileri ve geri hareket dediğimiz şey, dördüncü seviyede bir anlam ifade etmiyor.

Kıvrımlı olan yolu dördüncü yoğunluk etkisi nedeniyle dümdüz olarak gören sürücü yoldan çıkıyor. Herşey tamamen algılarla ilgili!  4’üncüde herhangi bir noktadan tam daireyi görürsünüz. Tüm açılardan görebildiğiniz için yol düz görünüyor. Yolu her açıdan görebiliyorsunuz. Ama 3’üncü yoğunlukta düz olmadığı için yoldan çıkıyorsunuz. Bir bölge 4’üncü yoğunluğa geçtiğinde 3’üncü yoğunlukta gözden kayıp olmaz. Daha doğrusu 4 ve 3. yoğunluk birleşir.

Bir otoyolda gittiğinizi düşünün, birden herşeyin etrafındaki auraları fark ediyorsunuz… Köşelerin etrafını görebiliyorsunuz, içeriden bakıldığında büyük bir konak haline gelen küçük evlere giriyorsunuz… Albuquerque’de bir binaya giriyorsunuz ve arka kapıdan Las Vegas’a çıkıyorsunuz. Dişi olarak uyuyorsunuz, erkek olarak uyanıyorsunuz… Bir uçakta yarım saat uyuyorsunuz ve aynı yerde 5 hafta sonrasına iniş yapıyorsunuz… Arabayla New Mexico’ya giderken bir “kayma” nedeniyle San Diego’ya vardığını, veya Santa Fe’de bir alışveriş merkezine giderken kendini Moskova’da bulduğunu düşün.

Dünya 4’üncü yoğunluk olduğunda yemek yemeye farklı bir şekilde devam edeceğiz. Daha az atık üreteceğiz. Fizikselliğiniz gereksinim ve koşullara göre değişken olacak. Dördüncü yoğunlukta örneğin sesleri “görebilir”, renkleri “duyabilirsiniz.”

4’üncü yoğunluk adayı olmanın ölçütü yoktur. Bazıları 4’üncü yoğunluğa hemen geçecek, bazılarının ise biraz daha “zamana” ihtiyacı olacak. Bir kişi 4’üncü yoğunluğa vardığında, bu tıpkı diğer herhangi bir yoğunlukta olduğu gibi onun yolunu bulma tercihidir. Orada bize yardım etmek için bekleyen kimse yok. Bu bir ilüzyon olurdu. Bu seçimi yapmada ve seçimi yapış biçimimizde kendi kendimize yardımcı oluyoruz.

Bir varlığın hem 3. hem de 4. yoğunluk olması mümkündür. Bir 4. yoğunluk varlığı gelip 3. yoğunluk ortamını ziyaret ettiğinde, o da o süreçte bir 3. yoğunluk varlığı olur ve tam tersi de geçerli. Çünkü önemli olan ortamdır. Ve orada anahtar faktör farkındalıktır, fiziksel veya maddesel yapı değil. Yeterince yüksek bir farkındalık seviyesine erişildiğinde fiziksel sınırlamalar gibi şeyler ortadan kalkar. Ve fiziksel sınırlamalar ortadan kalktıkça, algıladığımız şekliyle büyük mesafeler de ortadan kalkar.

4’üncü yoğunluk, kişide “zaman” illüzyonunu ortadan kaldırır ve onu nasıl algılamak İSTERSENİZ öyle algılarsınız. Zaman illüzyonunun olmadığı bir bölgede dolaşan kişi olayları istediği gibi ALGILAR.

Dünya 4’üncü yoğunluğa geçtiğinde, 3’üncü yoğunluktaki insanlara bir “Gaz Gezegen” olarak görünecek. Tıpkı Jupiter’in bize göründüğü şekilde çünkü Jupiter 4. yoğunlukta bir yıldızdır. Yine Jüpiter; 5., 6. Ve 7. yoğunlukta yanan bir güneş gibi görünür. Jüpiter, Satürn ve diğerleri Dünya’nınkinden daha yüksek titreşim seviyeleriyle rezonanstadırlar. Jüpiter’ e bakıldığında doğrudan 4. yoğunluğu seyrediyorsunuzdur, bu sebeple ki onun yakın fotoğrafları “sürreal” ve daha çok çizim gibi görünür.  4. Yoğunluktan Dünyaya bakıldığında yalnızca istemeyle görünür. Fizikselliğin değişkenliği.

“Herşeyin tüm yoğunluk seviyelerinde bir yansıması vardır”

Üçüncü yoğunlukta, dördüncü boyuttaki olayların yansımaları, üçüncü yoğunluk açıklamaları olan değişiklikler halinde görünür; biz bunları üçüncü yoğunluk olarak görüyoruz çünkü şu andaki referans noktamız budur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s