BHRAMARA MUDRA

-ARI-

Her iki el ile:

1. İşaret  parmağınızı başparmak çukuruna yerleştirin.

2. Başparmağınızın ucunu orta parmağınızın tırnağına değdirin.

3. Yüzük ve serçe parmağınızı uzatın.

4. Dikkatinizi odaklayın ve derin, yavaş ve mümkün olduğunca yumuşak nefes alın.

Günde 4 kez 7’şer dakika. Daha fazla zaman ayırabilirseniz, Bhramara-Mudra uygulamanızı günde 8 kereye kadar çıkartabilir ve uygulama süresini 20 dakika civarında tutabilirsiniz.

Bu mudranın ismi bir Hint dansından gelmektedir ve bir arıyı temsil eder. Biz günümüzde arı ürünlerini alerjilere karşı kullanmaktayız ve bu mudra bu ürünlerle aynı etkiye sahiptir. İlginç!

Alerjilerin çıkış nedeni zayıf bir bağışıklık sistemi ya da zarara uğrayan bir bağırsak bakterisidir. Örneğin antibiyotikler ve birçok diğer ilaç bağırsak bakterilerine zarar vermektedir. Bunun sonuçları alın sinüzitlerindeki, bronşlardaki ve bağırsak yapısındaki balgamlaşmalardır, çeşitli döküntülerden hiç bahsetmeyelim. İklim değişiklikleri, polenler ve hayvan kılları sadece etkendir, fakat asıl sebep değildir. Önceleri bende astım ve alerjiler düzenli olarak birbirleriyle nöbetleşirlerdi. Bugün artık hiçbir şikayetim yok, çünkü beslenme ve yaşam tarzımı değiştirdim. Astımlılar az ya da iyisi mi hiç et yememelidir. Domates, biber, kivi ya da çilek de yememeli ve süt içmemelidirler.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli olarak Yoga uygulamak, koşu ve yürümek çok iyidir. Streslerden kurtulmak ve yeterli dinlenme de çok önemlidir. Bağırsak bakterilerinden kurtulmak için çamur banyosu kürü uygulanabilir. Lavman da çok etkili bir yöntemdir. Bu hiç de karmaşık bir iş değildir: Su deposunu banyonun üst tarafına asın, ılık bir ada çayı ya da papatya çayı ile doldurun, banyoda diz çökün ve kedi pozisyonunda durun, hortum ucunu makata salın ve bağırsağı çay suyuyla doldurun. Gerisi kendiliğinden gelir. Üç kez tekrarlayın ve sonra biraz dinlenin. Lavmanı bir hafta içinde iki günde bir uygulamak en iyisi olacaktır. Bu bir kaç ay için yeterlidir.

Astımlılar temizlik müptelasıdır ya da bulaşıcı hastalıklardan korkmaktadırlar. Dolayısıyla korkularınızla yüzleşin ve zihninizde bunları tetikleyen nedenler üzerinden durun.

Size korku veren nedir? Alerji duyduğunuz nesneyi gözünüzün önünde canlandırın. Ve bununla olan temasınızda sağlığınızın yerinde olduğunu imgeleyin. Başlangıçta bu düşünceye karşı içinizden bir tepki yükselecektir, bu olağandır. Buna karşı tepkiniz nötrleşinceye kadar, bu imgeleri tekrarlayın.

Olumlama: Ben …’e güven ve sevgiyle bağlıyım.

MUDRALARLA ŞİFA – PARMAK YOGASI / GERTRUD HIRSCHI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s