SHE-MA MUDRA – KALP EKSENİ MUDRA MEDİTASYONU İÇİN EL POZİSYONLARI

SHE-MA (“Shee-Mah” olarak seslendirilir) mudrasında eller sivri uçlu bir kuleye benzer şekilde tutulur. Parmaklar birbirine kenetlenmiş ve yüzleri Kalp çakraya bakar haldedir. İşaret parmakları birbirlerine dokunur ve çenenin hemen altını işaret eder. Başparmaklar birbirine dokunurken Kalp çakraya da bastırılır. Bu mudrayı uygularken mutlaka bir kaç defa ismini söylemek uygun rezonansı yaratmak için gereklidir. Sananda, bu mudra için “Tanrının dişil yönüne sizi hizalar.” demektedir. Etkisini test edebilmek için mudraya uygun renk ton olan soluk menekşe rengi imgelemek çok önemlidir. Böylece kalbin enerji alanını yaratmak için gerekli ses-mudra-renk kombinasyonu gerçekleşmiş olur.

Lütfen aşağıda sizin için bulduğum çiçeğe bakar vaziyette on-onbeş dakika kadar bu mudrayı uygulayın. Bir kaç defadan sonra gözlerinizi kapasanız bile zihninizde bu çiçeğin mat menekşe rengini canlandırabileceksiniz.

Ayrıca bu mudrayı erkeklerin özellikle uygulamasını tavsiye ediyoruz. Çünkü ideal insan erkek ve dişi yönler arasında kendini enerjik olarak ifade eden kişidir.

Yukarıdaki bilgiler http://www.melora.org sitesinden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s