NEFES FARKINDALIĞI – Mustafa Kartal

Nefes Farkındalığı -Kabul Etmek;  Alabileceğiniz nefeslerin en iyisi içine kabul etme seçimini koyabildiğiniz nefestir. Bunun için birçok nefes alabilirsiniz. Ama her zaman akışta kalıp kabul etmek için kalpten izin vereceğiniz tek nefes yeterlidir. Kabul etme nefeslerini sabah ilk uyandığınızda ve gece uyumadan önce aldığınızda bütün süreçlerde akışa izin vermenize ve olanı olduğu gibi kabul etmenize yardımcı olur.

Akışa izin vermesi ve olanı olduğu gibi kabul etmesi kimse zorlanamaz. Bu bir seçimdir. Akışa izin verdiğiniz zaman fiziksel dünyanın, tüm varoluşun ve tüm boyutların size hazırladığı hediyeleri görmek için bir adım atmış olursunuz. Yapmanız gereken kabul etmek anlamında derin bir nefes almanızdır.

Aslında akışta kalarak izin verdiğiniz zaman her aldığınız nefes kabul etme nefesidir. Siz kabul ettiğinizde tüm evren size hizmet etmek için yarışmaya başlar. Her kabul etme nefesinde enerjilerin, bilincin ve bütün potansiyellerin gelip size hizmet etmesini sağlayacak bütün yollar açılır.

Kabul etme nefesi almanız için özellikle yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Tersine hiçbir şey yapmamanız, bir ritüele, bir davranış biçimine sahip olmamanız kabul etmenizi kolaylaştırır. Sadece derin bir tek nefes işinizi görür. Yetmezse başka nefeslerde alabilirsiniz. Ama kalpten kabul etmeye hazırsanız bilinçli alacağınız tek nefes her şeyi halleder.

Kabul ediyorum sözü sihirlidir. Kabul etme nefesini aldığınız anda inanılmaz bir işlem başlar. Bu işlem bilinçaltında çok yüksek düzeyde çalışmaya başlar. Bütün yaralarınızı sarmaya, tıkanıklıklarınızı açmaya başlar. Bu kendi bilinçaltından toplu bilince doğru genişler ki var olan ve olmayan her şeye  ulaşır. Belirsizlik potansiyellerini belirli hale getirecek hareketi başlatma emri vermiş, şalteri indirmiş veya açma düğmesine dokunmuş olursunuz.

Akışa izin vererek kabul etme nefesi aldığınızda tüm potansiyel enerjileri hareketlendirirsiniz. Düşünceniz kristalleşmeye başlar. Kabul nefesi aldığınızda düşünceler hareketlenir. Beyin hücreleri arasında yeni bağlantılar oluşturulur. Bu tıpkı facebook’ta olduğu gibi her hücrenin diğerindeki bilgiye de sahip olacağı bir bağlantı kurması gibidir. Kabul ettiğiniz zaman konuya ilişkin bütün yollar amaca yönelik olarak yeniden döşenir. Aradaki engeller kaldırılır. Enerji bir yerden akamazsa kendine akacak yeni yollar, yeni bağlantılar kurar. Yolunu, kabul etme seçiminiz yönünde aldığınız nefesle bulur. Bu yol fizik bedeni, duygu bedenini ve düşünce bedenini sırayla aktive eder. Kabul etme nefesinden sonra artık size fazla iş düşmez. Sadece kabul etmeniz işi çözer.

Kabul ediyorum düşüncesi, bilinçli bir nefesle birlikte kurgulanmazsa amacına ulaşmaz. Bilinçli derin nefes kabul etmenizin önündeki bütün duygu ve düşünce engellerini etkisiz hale getirir. Bu yüzden düşünce ve nefes birlikte hareket ettirilmelidir.

Akışa izin vererek kabul etme nefesi aldığınızda olması gerekenlerin hızla olabilmesi için normal hayatınıza dönün. Sahiplenme ve beklentileri ortadan kaldırmış olarak, olacak olanı yüksek bir farkındalıkla tarafsız olarak izleyin. Her şeyin eşzamanlı olarak yaşamınızda nasıl gelişmeye başladığını fark edin. Eşzamanlılıklar meydana geldiğinde, yaratımın sadece izin vermekle ve kabul etme nefesi almakla çok kolayca gerçekleştiğini anlayacaksınız.  Eğer kabul etme nefesi işe yaramıyorsa bunun tek nedeni olabilir. Diğer insanlara bilincinizi kontrol etmeleri için izin vermiyorsunuzdur. Sonsuza ve bütünün tamamına vereceğiniz izin ve kabulü, sınırlı bir düşünceye veriyorsunuzdur.

-Bilinçli nefes çalışmaları, verimlilik eksikliği, fiziksel dengesizlik gibi aklın ve vücudun tam potansiyel gelişimini kısıtlayan olumsuz davranışları ortadan kaldırabilir. Bilinçli nefes alma, rahatlama sunar, dengemizi bulmamızı sağlar ve varlığımızı özgürleştirir.-

Mustafa Kartal

Nefes Farkındalığı

http://www.nefesteknikleri.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s