KiMSE YOK MEDiTASYONU

AloneGözlerinizi kapatın. Yaşamınızda önemli bir yeri olan ancak ailenizden olmayan birini düşünün. Yavaşça onun silindiğini yaşamınızda hiç yer almadığını bilin. Bu ifade ettiklerimizi görselleştirmeye çalışmayın. Bu vizyonel bir meditasyon değil. Bu kişiyi bırakın. Terk etmeyin. Onun sizi terk ettiğini düşünmeyin. Sadece artık sizinle olmadığını anlayın. Bu kişinin yok oluşuna dair bir fikir yürütmeyin. Sadece yok. Ölmedi, terk etmedi. Hiç var olmadı.

Şimdi hızlıca yakın birini düşünün. Onun kaybolduğunu silindiğini onaylayın. Derin bir yalnızlık duygusu kaplıyorsa sizi bu duygunun etrafınızda dolaşmasına izin verin. Daha yakın başka biri bulun. Muhtemel  size yakın ve gitmesinden endişe ettiğiniz yine de kaybolduğunda bunu zorda olsa kabul edebileceğiniz her zaman düşündüğünüz biri olacaktır. Kaybolmasına izin verin. Eğer bunun gerçekliğine kapılmış ağlıyorsanız ağlayabilirsiniz.

Çok daha yakın birini ya da birilerini seçin. Onların gitmiş olduklarını değil, hiç var olmadıklarını anlayın. Her gün uyanıyor, işe gidiyorsunuz, akşam eve geldiğinizde sizi karşılayan hiç insan yok. Muhtemelen anne ve babanız, kardeşiniz ya da çocuğunuz eşiniz yoklar. Onlar hiç olmadılar. Bu meditasyonda daima varlığınıza gidip gelin, bedeninizi sorgulayın. Her şeye rağmen siz halen burada mısınız?

Tamamen yalnızsınız ama halen dışarıda insanlar var. Komşularınız, markette çalışanların hiç var olmadıklarını anlayın. Onlar hiç yoktular. Sadece evler ve iş yerleri var. Dışarıda arabalar çalışmıyor. Evlerde hiç ışık yok. Sokaklar sessiz ve ıssız. Evcil hayvanların artık var olmadığı bir dünyadasınız. Bir küçük karınca bir yaşam belirtisi bile yok. O halde buraya hiç gelen olmamış. Düşündüğünüz dünyada hiç bir canlı belirtisi yok. Tüm türler burada hiç bulunmamış. Unutmayın onlar gitmediler. Aslında hiç var olmadılar.

-Kandırılmış gibi hissedebilirsiniz ama bunun da sakıncası yok. Bu meditasyonun oyun tarafını yakalayın. Bu bilim kurgu senaryosu beyninizin sol lobu tarafından hoş karşılanmıyorsa bırakın öyle olsun. İnsanları bırakmanın tek yolu onları terk etmek değildir, onları günlük yaşamlarında rahat bir alan bıraktığınızda hem kendinize hem de onlara olan baskıcı tutumlarınızı gevşetmiş olursunuz. Bir yönü ile bu bir affetme meditasyonudur.-

Öylesine boş bir dünyada yaşıyorsunuz ki, hasta bile olamıyorsunuz çünkü sizi hasta edecek canlı virüs yok. Hasta olmayı özleyin. Bir bitki dahi yok. Aç kaldığınızda hiç bir şey yiyemeyeceksiniz. Ve bununla birlikte vaktiniz yok. Kimse yok bu yüzden koşuşturma ve hatırlatan birileri olmadığı için zaman yok.

Çevreniz ışıktan başka hiç bir şey içermiyor. Sadece siz varsınız. Şimdi sizin bedeniniz silikleşiyor. Yok olmayacaksınız, siz zaten yoksunuz. Öylece gözleriniz kapalı son olan tek seçeneğinizi seçin. Sizi var eden hiç bir bakteri hiç bir hücre yok. Hücreleriniz önceleri canlı idi ama yaşayan hiç bir şey var olmamışa benziyor. Ölmüyorsunuz çünkü ölüm bir hücrenin zamana yenik düşmesidir. Hiç yaşamadınız.

Yoksunuz. Karanlık veya aydınlık sona eriyor. Belli belirsiz bir evren var ama sizi içermiyor. Biliyorsunuz ki tüm evrende sizden başka hiç bir canlı yaratılmamıştı. Ve şimdi o da yok.

Bekleyin…

Kendi uzayınızın boşluğunda salının. Sonra kendi uzayınızın hiç var olmadığını anlayın. Artık düşünme eylemini gerçekleştirecek kimse yok. O hiç kimse hiç yaratılmadı. Sadece HİÇLİK var.

erdinç

Reklamlar

3 thoughts on “KiMSE YOK MEDiTASYONU

  1. Hiçliğin de yaratılmadığını düşün, hiçlik hiç var olmadı. Gözlerini aç!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s