HiPNOZA DAiR NOTLARIM

Hipnoz yüzyıllardır uygulanan bir inandırma tekniğidir. İnsanın zayıf dikkatinden yararlanan bu sistem ile kişi istediği kadar bilgiyi işleyebilir hale gelir. Onun hakkındaki kişisel tecrübelerimin oluşturduğu soyut fikirleri aşağıdaki notlarımda bulacaksınız.

-Hipnoz temel anlamı ile, yapabilirliği karşınızdakinden teslim almaktır. Eğer siz onun (hipnozcu) biçimlendirmesini kabul edebilirseniz değişime direncinizi bırakmış olursunuz. Bazen bundan başka yapılacak hiç bir şey yoktur. Hipnoz iki tarafın; gücü sunan ile varlığındaki güce kabul gösteremeyen arasında anlaşma yapılmasıdır.

-Hipnoz her yerde karşımıza çıkar. Ancak her yerde hipnoz olma durumunu ihlal etmek isteyen kişi, aynı gücü geri almak için kendi türünden bir şifacıya gereksinim duyar. Bu buluşmaya Hipnoz seansı denir.

-Hipnoz sizin kendi gücünüzü elde etmenize başkasının aracılığı ile sebep olmaz. (Madde 1’in tersi) Bu durum hipnozun temel seviyelerinin üzerinde yüzen anlamıdır. Güç zaten sizindir. Sadece hipnoz bunu anlamanıza basitçe sebep olur.

-Hipnoz siz bilinçli iken yapılır ve derin rahatlama haline girmenize sebep olur. Bilinçaltınızın olacakları çabucak kabul edebilmesi için bu gereklidir, öyle olmasa idi uyumuş olmanız istenirdi. Diğer yönü ile hipnoz seansında uykuya dalma süreci şart değildir. Hipnozcu isterse danışanını tabiki derin trans haline sokabilir veya onu ayık tutabilir. Bununla birlikte danışan da aynı kabiliyete sahiptir. Tabi her ikisi de seansa amaçları doğrultusunda ve istekle katılım göstermişlerse.

-Hipnoz sizin içinizde var olan bazı potansiyellere ulaşmanıza yardımcı olur. Onlar aktif olmayabilirler ancak bir hipnoz seansı sonucunda açığa çıkabilirler. Yaratıcı düşünce örneklerini sergilemeye başlarsınız.

-Bir seans siz ona katıldığınız ölçüde başarılıdır. Bu başarı sadece hipnozcunun elinde değildir. Siz hipnozu bazı aşamalarında da yönetebilirsiniz. Hipnozcu ile beraber ona katılırken kendi direktiflerinizi de kendinize uygulayabilirsiniz. Bu sizdeki potansiyeli sizin bilinçli olarak açığa çıkarmak istemenizden başka bir şey değildir. Bunun böyle anlaşılamadığı seans sonuçlarına yan etki olarak bakılmamalıdır. Siz bilinçaltısınız ve ona izin vermek kabul göstermenize bağlıdır. Hipnoz kabul edemediklerinizin farkına varmanızda en uygulanabilir yoludur.

-Bir seans bittikten sonra hiç bir sonuç alınamamış görünüyorsa, her şey olması gerektiği gibi işliyor olabilir.

-Hipnoz bilinçaltını düzenler. Bilinçaltı da her şey gibi enerjidir. Bir enerji ya da bir ses terapisine gitseydiniz de aynı şey olacaktır. Hipnoz sözeldir ve inanmanız halinde iyileşme sağlayacağınız yönünde ikna edici olduğundan kolayca kabul görür. Kabul ettiğinizde enerjiyi yine siz değiştirirsiniz.

-Alternatif tıp yoktur. Bedeni nasıl ele aldığınıza göre tıp şekillenir ve türlere ayrılır. Alternatif ile tıp birleşemez. Tıbbın alternatifi olmadığı gibi, yöntemleri yargılama eğiliminde olan insanlardır.

-Hipnoz farklı sizi izlemenize izin verir.

-Hipnoz en temel seviyede bir meditasyon veya dua için sizde oldukça yoğun bir alanın temizlenmesini sağlar. Tüm bunlara ilişkin arzuyu yüzeye çıkarır.

-Bir hipnoz tam olarak sorunun kaynağına dokunacak bilinçaltı kayıtlarını değişime uğratır. Eğer seans  başarılı olmamış gibi görünüyorsa bu da bir illüzyondur. Hipnoz, bir hastalığın üzerinde durduğu ayakları tek tek devirir.

-Hipnoz diğerini iyi dinlemeyi öğretir.

-İyi bir hipnoz sadece rahatlama cümleleri içerse bile düzelmesini istediğiniz sorunlarda tam bir tedavi sağlar. Hipnozun soruna yaklaşmış olması gerekmez. Özel bir soruna yönelmese de ona bir çözüm getirir.

-Bir hipnoz seansı temelinde rahatlamayı ve bilinçaltının çözüme odaklanması için gerekli araçları içerir.

¹Subliminal (bilinçaltı) mesajlar ile Hipnoz arasındaki fark, bilinçaltı mesajlarını bilinçli zihnin yakalayamamasıdır. Ancak bilinçaltı onları tespit eder ve bir realite gibi kabul eder. Subliminal mesajlar, zarifçe negatif düşüncelerin ve inançların içindeki pozitif ve yaşamı değiştirici bakış açılarının oluşmasına yardımcı olur. Hipnoz ise subliminal mesajlardan daha aktif bir şekilde bilinçaltı ile iletişim kuran bir tekniktir. Ne söylendiğinin farkındasınızdır. Hipnoz sizi, biliçaltınızın durumları daha kolay kabul edebileceği derin bir rahatlama durumuna sokar. Bu iki inanılmaz araç sizin hedef ve rüyalarınıza ulaşmanızda yardımcı olur. (¹ http://www.hypnosisandthemind.com)

-Hipnoz sizin kendinizi hipnoz haline sokabileceğiniz zihin durumlarını seansların dışında da kendi kendinize yaratmayı öğrenmenizi sağlar.

erdinç

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s