KARA DELİK MEDİTASYONU

Bu, görselliğinizin gelişimine yönelik ‘salıverme’ meditasyonunu üzüntü ve arınmalarınızda faydalı olması ümidi ile paylaşıyorum. Doğru şekilde gevşeyebildiğiniz taktirde işe yarayacaktır.

Görselleştirilmiş meditasyonun en olumlu tarafı yapmanız gerekenlerin senaryo halinde size sunulmuş olmasıdır. Meditasyon zihnin belli bir frekansa ulaşması için gerekli bir araçtır. Ne yazık canlı icra edilen meditasyon seansları dışında neyi neden yaptığımız hakkında pek bilgimiz olmaz. Çünkü sorularımızın cevapları soyut olmaktadır. Bunu meditasyonun amacı ile harmanlayıp ihtiyaca yönelik bir çalışma ortaya çıkarmak öğreticinin temel görevidir.

Bu sebeple uzun zamandır ‘salıvermeye’ ilişkin bir medyasyonun nasıl görselleştirilebileceği üzerinde kafa yorarken basitçe tüm herşeyi vakumlayıp çeken devasa bir süpürge fikri buldum. Eğlenceli olması ve amaçtan uzaklaşılmaması gerektiğinden onu gücümüzü aşan doğal bir güç şeklinde tasavvur ettim. Ve ortaya Kara Delik meditasyonu çıktı. Sizlerin topraklanma çalışmalarının aynısı olup buradaki tüm amaç neyimiz var ise onu bırakmak üzerine kurulu. Adı üzerinde meditasyon yani oyun…

Yaşamdan edindiğimiz tecrübeler beş duyumuz vasıtasıyla düşünce ve duygu olarak kaydedilir. Burada asıl sorun tümünü biriktirebilmek değildir. Bunu çok kolayca yaparız ve psikologlara epey ekmek çıkar. Sorunumuz ‘bırakabilmekte’ yani duygunun artık sorun yaratmaya başlayan blokaj kısmını ‘salıvermekle’ ilgilidir. Duygu ve düşünceler enerjidir ve onları dönüştürebilmek gereklidir. Ancak bırakma kelimesi iş haline geldiğinde insan psikolojisi için soyut ve karmaşık bir hal alır. İnsan bırakmanın kural ve şartlarını her zaman tam olarak anlayıp uygulayamayacağı gibi anlasa da kurallarda kendine uygun kaçış noktaları yaratabilir. Geleneksel meditasyonlarda otur ve bekle uygulamaları disiplin olarak günümüz modern yaşamına zorlu gelebilir. Çünkü içsel disiplinin çoğu anlayışından oldukça koptuk. Tıpkı doğadan koptuğumuz gibi.  Şimdi meditasyona geçerek sonunda bazı açıklamalar vererek bitireceğim. Sizin için internetten bulduğum Kara Delik resmi bir miktar onun neye benzediğini canlandırmanıza yardımcı olacaktır. Yine de kendi Kara Deliğinizi yaratacağınıza eminim 🙂

 Black Hole

Rahatça oturabileceğiniz ve sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir yerde olun. Oldukça gevşemeniz gerekeceğinden uyumamanız için bağdaş kurarak ya da bir sandalyede ayak tabanlarınız yere temas edecek şekilde dik oturmanız en iyisidir. Lütfen ihtiyaçlarınızı da gidermiş olun. Gergin göğüs ve karın bölgenizin gevşemesine azami dikkat gösterin. Gözlerinizi kapatın, bir kaç derin nefes alın ve ağızdan verin. Yavaş ve uzun nefesler olsun. Oturduğunuz yerden yüksekte bulunduğunuzu ama daha da iyisi uzayda başı boş şekilde sürüklendiğinizi hayal edin. Sonsuz boşlukta bağdaş kurmuş oturuyorsunuz. Uzay dahi olsa ağır ağır sürüklendiğiniz hissini arttırmak için biraz rüzgâr hayal etmek iyi olabilir. Tam altınızda sınırları oldukça genişlemiş kapkara bir Kara Delik var. İçini seçmek mümkün değil çünkü karanlığı dahi yutuyor. Bugün bilim adamlarının en çekindiği şey tam altınızda ve binlerce kilometre uzağınızda olmasına rağmen devasa büyüklüğü size ait ne varsa çekmeye başlıyor. Öyle büyük ki çevrenizde bulunan hayal edebileceğiniz bir kaç gezegen ona doğru hareket ederek karanlıkta gözden kayboluyor. Sanırım bu gezegenlerin diğer uçtan çıkması gibi şansları yok. Bilim dünyasının bu doğal oluşumun diğer tarafa açılan bir ucu olduğu iddialarının bir safsata olduğunu anlamış bulunuyorsunuz. Ona bu kadar yaklaşan tek canlı sizsiniz. Ve tüm herşey yok oluyor. Siz öyle bir mesafedesiniz ki Kara Delik fark edebildiğiniz tüm enerji blokajlarınızı içine doğru emiyor. Enerji bedenlerinizden çıkan düşük titreşimli blokajların ona doğru hareket ederek yok olduğunu görebiliyorsunuz. Tüm her şeyiniz ona doğru bir akıma kapılmış gibi gidiyor. Tüm nefretleriniz, üzüntüleriniz, umutsuzluklarınız… Sizi yoran şeylere odaklanın ve onların siz istemeden gittiğine şahit olacaksınız. Bakın bu Kara Delik sizin sadece bilincinizi bulunduğunuz yerden çekemiyor. Bedeniniz, aşırı yüklenmiş duygu bedeniniz düşünceleriniz bir nehir gibi ona akıyor. Böyle bir güç hiç görmediniz, kimse de zaten böyle bir şeyin varlığına inanmayacaktır. Burada gözleriniz kapalı ne kadar durabilirseniz durun. Duygusal problemlerinizin akmasına ve  onun bu problemleri emerek yok etmesine şahit olun. Asla geri gelmeyecekler. Düşüncelerinizin akmasına şahit olun. Ve eğer emilmekte direniyorlarsa iyice gevşeyin. Demek ki farkedilen bir sorunu bırakamıyorsunuz. Gevşeyin çünkü onları tutuyordunuz. Gevşemek durumundasınız ama bedeniniz de yok artık. O sonsuza dek emildi. (Lütfen bedensiz kalmaktan ürkenler bunu atlasın. Özellikle gece yapılan bir meditasyonda can sıkıcı olabilir. Unutmayın sadece eğleniyoruz.)

Sürekli emilen ve gözden kaybolan sorunları fark edin. Siz onlar değilsiniz. Biriktirdiniz ve gelişiminize katkısı olması için kullandınız. Şimdi ise iade ediyorsunuz. İstediğiniz kadar bu enerji denizinde kalın. Fazlalıklarınızı tükettiğinizi hissettiğinizde bitirebilirsiniz. Zaten çevrenizde karanlıktan başka hiç bir şey kalmadı uzayın bu bölgesinde. Tüm galaksi yutuldu.

Meditasyonun teması belli. Size uzun uzadıya bir hikaye gibi verdim çünkü böylece ilk sefer için bilinçaltınız ne yapması gerektiğini anlayacak. Sonrasında böyle detaylı hayal etmenize gerek yok. Sadece oturun ve SALIVERİN tüm sorunlarınızı ona doğru.

erdinç

Reklamlar

One thought on “KARA DELİK MEDİTASYONU

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s