Dağınıklığınızı Temizlemek

Zihnimde derin bir temizlik yapmanın mümkün olup olmayacağını düşünürken Louis Hay’ın sitesinde tam da bu isteğime uyan bir olumlama buldum. Çevirisini yaptığım haliyle aşağı yukarı neyi anlatmak istediğini tercüme ettim. Ancak bununla kalmayarak Louis’in olumlamasını (en aşağıda) sessiz kayıt tekniği ile mp3 dosyasına dönüştürdüm. Sound Cloud hesabıma yüklediğim, linkini de verdiğim bu olumlamayı bilgisayarınıza indirip dinleyebilirsiniz. Olumlamalar, kayıt içerisinde yaklaşık yüz defa tekrar edilmektedir. Gece uyumadan biraz önce ya da uykuya dalarken dinlemenizi tavsiye ediyorum. Bu olumlamanın faydasını gördüyseniz birkaç kelime ile yorum bırakırsanız sevinirim.

 louise-hay-blog

Ne kadar zaman önce dolaplarınızı temizlediniz? Çoğumuz elbiselerle dolu dolaplarımızın ya da hayatımızda var olan gereçlerin yaşamımızın bir parçası olduğunu unuturuz. Ve pek çoğunu aldıktan sonra unuturuz. Diğerinin yerine bir şey aldığımızda dolaplarımızda yer kalmaz. Ekleriz ama eklediğimizi eksiltmeyi unuturuz.

Dolaplarımız aklımızın sembolleri olarak kabul edilebilir. Darmadağınık bir dolap dağınık bir zihin anlamına gelebilir. Zihnin dolaplarını boşaltmak için “Zihnimin dolaplarını boşaltıyorum” olumlaması işe yarayabilir. Dolaplardan her şeyi çıkartın ve kendi kendinize sorun, “Bu şey işe yarar mı hâlâ?” ya da “Bunu son altı ayda ya da geçtiğimiz yılda kullandım mı?” “Bu yıpranmış şeyi değiştirmekten korktuğum için mi saklıyorum?”

Yeni bir yer açmak için (yeni giysiler ya da yeni düşünce ve fikirler olsun) eski ve çağ dışı olanları bırakmanız gerekir. Bu, fiziksel şeyler için olduğu kadar zihinsel fikirler için de geçerlidir.

Dolaplarınızı temizlerken neler hissettiğinizi izleyin. Neşeyle ve yaşamınıza yer açmanın beklentisi içinde mi yapıyorsunuz. Yoksa ruhsal sisteminizde “sahip değilim” düşüncesini tutuyor, evrenin bolluk dahil olmak üzere herkes için kullanılabilir olduğuna inanamayarak mı yapıyorsunuz?

Olumlama: Zihnimin dolaplarını boşaltıyorum. Yaşam okyanusu zenginliği cömertçe harcar. Bir şeye ihtiyacım olduğunda sağlanacaktır, biliyorum.

 http://www.healyourlife.com/blogs/louise-hay-blog/clearing-your-clutter

 

Reklamlar

5 thoughts on “Dağınıklığınızı Temizlemek

  1. Bunu dinlediğimde çok iyi geldi, teşekkürler 🙂 Sadece cızırtı muhteşem bir şey olabiliyormuş. Geçen haftalardan farkımız, şimdi artık araba motorunun sesinde (tercihe göre gürültüsünde) bile meditasyon yapmak mümkün olabiliyor onu yaşadık, teşekkürler.

  2. Rica ederim. Yüksek frekanslı ses kayıtları yapmamın sebebi bilinci aşıp doğrudan bilinçaltına inmek. Yenileri geliyor ama biraz önümüzdeki haftaya sarkabilir. Yine de tamamlarsam soundcloud hesabıma koyarım, yazısı olmasa bile oradan takip edilebilir…

  3. sitenizle yeni karşılaştım. büyük ihtimalle sabaha kadar buradayım
    emeklerinize sağlık. birçok konuda aydınlatıcı yazılar paylaşmışsınız, teşekkürler 🙂

  4. Loise Hay in sitesinde ki bu affirmasyonun cevirisi su sekildedir: “Yasam okyanusu bolluguyla cömerttir”. Oysa siz ; Yaşam okyanusu zenginliği cömertçe harcar, diye cevirip subliminal mesaj hazirlamissiniz. Bu bilincalti icin nasil bir cümle sizce. Ben tam anlayamadim acikcasi. Bilgilendirirseniz sevinirim. Hoscakalin, sevgiler….

  5. Merhaba. Sizin olumlamanız doğru. Ancak bilinç altı için eklerin önemi yok. Düzeltilebilir elbette. Benim.çevirim şu anlamda olmuş. “Yaşam zengin cömert harca”. Sizin olumlamanız. “Yaşam bolluk cömert”. Hayatın zenginliği sunuş biçimi sizin çevirinizde daha açık. Teşekkürler. Ancak ikisinde de yaşam okyanusu zengin ve sonsuz. Svg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s