RUH ÇAKRASI NEDİR VE NASIL BAĞLANTI KURULUR

Soul 00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçmiş yaşamlarınızla ilgili flaş veya sezgisel dürtülmeler yaşadınız mı? Eğer olduysa, zaten ruh yıldızı çakranıza bağlamış olabilirsiniz. Ruh yıldızı çakranız, başınızın üzerinde olmasına rağmen, ruhunuzun yeri (Varoluşun Merkezi) olduğu söylenir. O takma adı alır çünkü daha yüksek benliğiniz, Akaşik Kayıtlar, karmik geçmişiniz ve geçmiş yaşamlarınızla doğrudan bağlantınızdır.

Bu çakrayı ruhunuz için bir saklama bankası olarak düşünün. Ruh yıldızı çakrası, ruhunuzun geçmiş ve şimdiki amacı için burada bulunmanızın tüm bilgilerini taşır.

Genel olarak, ruhunuzla ilgili bu bilgiler, yanlışlıkla rastlamadıysanız ya da kazayla ruh yıldızı çakranızı açmadığınız sürece, dünyevi bedeninizde sizin için hazır değildir. Bu bilgilerin tümü, enerjik bedeninizle şu anda ve pratikle değerlendirilebilecek halde oradadır.

soul 01

RUH YILDIZI ÇAKRASI NEREDE BULUNUR?
Dünya yıldızı çakrasına benzer bir şekilde, ruh yıldızı çakrası fiziksel bedeninizin dışında ve eterik bedeninizde başınızın yaklaşık altı inç (15 cm) üzerindedir. Aurik alanınızın içinde bulunur ve diğer çakralarınıza bağlanır. Bu çakranın rengi görüşünüze kalmıştır. Bazıları beyaz ve altın olduğunu söylerken, diğerleri ona kendilerince bir renk atfetmektedir. Bu çakraya bağlanmayı ve sizinkinin renginin ne olduğuna karar vermenizi öneririm.

RUH YILDIZI ÇAKRASININ AMACI NEDİR?
Bu çakra aktive edildiyse güçlü bir çakra dengeleme aracı olarak işlev görecektir. Çünkü Ruh yıldız çakranız yüksek benliğinize bağlı olduğundan, aynı zamanda evrenin ışığına da bağlıdır. Bu güçlü enerji taç çakranızı diğer tüm çakralarınızla birlikte açık ve sağlıklı tutabilir.

Karmik geçmişinize, geçmiş yaşamlarınıza veya Akaşik Kayıtlara dokunmakla ilgileniyorsanız, Ruh yıldızı çakrası anahtardır. Ruh yıldızı çakranız, tüm bu bilgilerin doğrudan bağlantısıdır. Ruhunuzun geçmişine dokunmak, bu mevcut yaşamdaki korku ve zorlukları, neden onlarla karşı karşıya kaldığınızı ve bunların üstesinden nasıl geleceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Ruhun geçmişine dokunmanın bir başka yararı da yaşamınızdaki ilişkileri ve insanları daha iyi anlamaktır.

Geçmiş yaşamlarınız ve Akaşik Kayıtlar hakkındaki bilgilerinizi nasıl kullanacağınızı öğrenmek, etkili ve hayat değiştirici olabilir. Hazır değilseniz, üzücü ve şok edici de olabilir. Kendinizi rahat hissetmiyorsanız veya hazır olmadığınız bir şeyle karşılaşırsanız, geçmiş yaşam regresyonu ve Akaşik Kayıtlar konusunda uzmanlaşmış profesyoneller ve size güvenli bir şekilde yardımcı olabilirler.

Ek bir fayda olarak, bu çakra ile bağlantı kurmak psişik yeteneklerinizi desteklemenize de yardımcı olacaktır.

RUH YILDIZI ÇAKRASINA NASIL BAĞLANILIR?
Ruh yıldızı çakranızla bağlantı kurmak için çeşitli yöntemler vardır. İşte başlamanız için favorilerimden bazıları.

KRİSTALLER
Ruh yıldızı çakranıza bağlanmak için meditasyon sırasında bu kristallerden herhangi birini elinizde tutmayı deneyin.

Soul 02

 • Kiyanit: Bu, çakra ile çalışmaya başladığınızda kullanabileceğiniz harika bir kristaldir. Kyanit, enerji bedeninizin iyi durumda olmasını sağlamak için tüm çakralarınızı nazikçe temizlemeye ve dengelemeye yardımcı olacaktır.
 • Fenakit: Bu daha az yaygın olan kristal, tüm üst çakralarınızla ve özellikle yüksek benliğinizle bağlantı kurmak için güçlü bir araçtır. Bu taş nadir olduğu için daha çok yatırım için kullanılma eğilimindedir. Aşağıda listelenen diğer daha yaygın değerli taşlar da yararlı olacaktır ve bazılarına zaten sahipsinizdir de.
 • Selenite: Bu süper temizleyici taş taç ve ruh yıldızı çakranızı açmanıza yardımcı olabilir. Onları temizlemek ve açmak için başınızın üstünde Ruh yıldızı çakranızın ve taç çakranızın etrafında selenit bir değnek sallamayı deneyin.
 • Kristal Kuvars: Kristal Kuvars tüm çakralarınızı dengeleme konusunda üst seviye bir yardımcıdır ve özellikle üst çakralarınız için faydalıdır.
 • Lityum Kuvars: Bu çakra ile yolculuğunuza başlarken kendinizi sakinleştirmek için yardıma ihtiyacınız olursa, bu taş, sakinleştirici enerji ilavesiyle birlikte Kristal kuvarsın tüm avantajlarına sahiptir.

MEDİTASYON
Bu çakraya aşina olurken yolculuğunuza merakla başlayın. Bir ruh yıldızı meditasyonu, beyaz ışık çakrası meditasyonuna benzer, ancak niyetinizi ruh yıldızı çakranızda olacak şekilde ayarlamalısınız. İşte ruh yıldız çakranız için bir meditasyon yapma adımları.

 • Sessiz bir yer bulun, yukarıda belirtilen bazı kristallerin her birini elinize alarak oturun. (kristaller isteğe bağlıdır).
 • Solunumunuza odaklanın ve başınızın altı inç (15 cm) kadar üstünde beyaz veya altın bir ışık hayal etmeye başlayın. Bu ışık topunun belirli bir rengi almak istediğini düşünüyorsanız, öyle yapın.
 • Ruh yıldızı çakranıza hizalanan, evrenden aşağı doğru yakınlaşan bir beyaz ışık huzmesi hayal edin. Işık demeti ruh yıldızı çakranıza bağladığında, onun her nefeste artarak parlaklaştığını hayal edin. 
 • Ruh yıldızı çakranıza bağlanmayı isteyin. Herhangi bir rehber ya da melekle çalışıyorsanız bu, onların desteğini çağırmak için iyi bir zamandır.
 • Eğer çağrıldığınızı düşünüyorsanız, meditasyon sırasında “Ben ilahi ışığım” veya “Ben aşkım” mantrasını tekrarlayın. 
 • Ruhun yıldız çakranıza bağlı olduğunuzu hissettiğinizde, ondan yayılan ışığın, çakralarınızı dengeye oturttuğunu ve onları eski haline getirdiğini hayal edin.
 • Meditasyonu, beyaz ışığın yavaş yavaş evrene geri çekildiğini hayal ederek yavaş ve düşünceli bir şekilde kapatın. Ruh yıldızı çakranızı, gün boyu başınızın üzerinde parladığını hayal etmeye devam edebilirsiniz.

Soul 04

Geçmiş yaşamlarınız veya karmik geçmişiniz hakkında bilgi göstermeden önce bu meditasyonu birkaç kez veya kendinizi rahat hissedene kadar yapın.

SAĞLIKLI BİR TAÇ ÇAKRASI
Ruh yıldızı çakranız doğrudan taç çakranıza bağlandığı için taç çakranızın sağlıklı ve dengeli olmasını sağlamak önemlidir. Taç çakranız blokajlıysa, Ruh yıldızı çakranıza erişmekte zorlanabilirsiniz. Başarısızlık hissi yaşıyorsanız Taç Çakranız ile de çalışmalısınız.

Kaynak : Bu yazı Cassie Uhl’ın Eylül 2018 tarihinde https://zennedout.com Bloğunda yayımladığı yazısından anlam değişikliğine uğramadan Türkçe’ye çevrilmiştir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s